???????????????????????????????????

VV ´s-Heer Arendskerke 1- VV De Meeuwen 1

24 mei 2025

Een voetbalmiddag zonder het gewenste resultaat

In de laatste wedstrijd van deze competitie in klasse 3 H moest het gebeuren voor Meeuwen. Tegen Arendskerke was minimaal een gelijkspel nodig om de derde plaats in de competitie veilig te stellen. Helaas beet de ploeg zich stuk op het stugge en fysiek sterke ’s-Heer Arendskerke. De nederlaag betekende het verlies van de derde plek op de ranglijst. Daardoor moet de ploeg de eerste wedstrijd voor de nacompetitie uit te spelen tegen de VV Drechtstreek (de nr. 4 van de derde klas J) uit Papendrecht.

De eerste helft was niet hoogstaand

Sven was er niet bij. Wessel kwam in de ploeg. Meeuwen begon niet goed aan de wedstrijd. En liep de eerste 20 minuten al achter de feiten aan (2-0) achter. Arendskerke was in die fase beter en scherper. Meeuwen was slordig in de opbouw en was de bal snel kwijt. Al in minuut 3 zag het publiek een gevaarlijke voorzet van Arendskerke, waar de spits net niet bij kon. In de 10 minuut viel de goal wel via een combinatie door het centrum naar de rechterspits die vrij voor Jesse kwam (1-0). De 2-0 moest Meeuwen daarna ook snel slikken. Die goal kwam uit een verkeerde terugspeelbal die kon worden opgepikt door Arendskerke. De aanvaller pakte het kadootje perfect uit. Jesse was kansloos (2-0). Daarna moest Meeuwen in achtervolging om te redden wat er te redden viel. Na tactische aanpassingen kwam Meeuwen hoger op het veld te spelen. In de 30ste minuut probeerde Robin de bal over de uitgelopen keeper te schieten. Het schot ging over. Een paar minuten later kopte Robin naast uit een corner van Nino. Uit de volgende corner, die werd afgeslagen, scoorde Maas de aansluitingstreffer (2-1).  Op het einde van de tweede helft kwam Arendskerke gevaarlijk door. Een vrije kans voor de spits werd door Milan net op tijd geblokt. En enkele tellen later werd een hard afstandsschot van Arendskerke door Jesse over de lat getikt. We sloten deze helft af met een 2-1 achterstand. Meeuwen zou in de tweede helft uit een ander vaatje moeten tappen, om de doelstelling te halen.

Meeuwen tapt in de tweede helft uit een ander vaatje

Wessel en Nino gingen er uit. Marc en Jordan kwamen in de ploeg. Vanaf minuut 45 werd duidelijk dat Meeuwen het er niet bij liet zitten. De aanvallende wisselingen leidden tot een andere wedstrijd. Meeuwen dicteerde en kwam op de helft van Arendskerke te spelen. Vooral op de rechterflank liggen de mogelijkheden om de achterlijn te bereiken en voor te zetten. In de 50ste minuut was er een discutabel vlagsignaal van de assistent-scheidsrechter. Een 100% mogelijkheid voor Jordan werd daardoor in de kiem gesmoord. In minuut 55 goochelde Maas zich op de achterlijn voorbij een A-speler. Hij gaf de bal voor op Robin die de bal perfect op doel schiet, maar de keeper redt fabuleus. In de 56ste minuut werd een schot van Menno geblokt. In de 60ste minuut is Arendskerke via een uitval, dicht bij de 3-1, maar die kans wordt gemist. In minuut 72 geeft Sem zijn plaats af aan Pim, die de aanval komt versterken. In de 73ste minuut komt Menno voor de keeper, met een man in de rug. De keeper pakt zijn inzet. Vanaf de 78ste minuut wordt er opportunistisch gevoetbald door Meeuwen. De ballen worden hoog voor de goal gepompt op hoop van zegen. Arendskerke had de verdediging goed op orde. En de bal wilde steeds net niet goed vallen.

Samenvatting

Ondanks alle druk, overwicht en inspanningen kon Meeuwen de opgelopen achterstand van 2-1 niet uitgommen. Zodoende verloor Meeuwen deze belangrijke wedstrijd. Arendskerke legde de basis voor de overwinning in de eerste helft. In de tweede helft voetbalde Meeuwen weliswaar op de helft van de tegenstander. En kwam een paar keer via de vleugels door. Er kwamen kansen maar die stuitten vaak op de uitstekende doelman van de Bevelanders. Ook met powerplay aan het eind van de tweede helft redde Meeuwen het niet, omdat Arendskerke zijn verdediging op orde had. De scheidsrechter van dienst floot uitstekend.

Meeuwen eindigde de competitie dus op de derde plaats met 47 punten (14 overwinningen, 5 gelijke spelen en 7 nederlagen). Het Meeuwenpubliek zag leuke wedstrijden met een positieve en aanvallende speelstijl (waar het kon). Complimenten aan de ploeg en begeleiding, onder leiding van de vertrekkende trainer Michel Leonhart.

Foto’s gemaakt door P. Kluijfhout: 

Meeuwen gaat de nacompetitie in
Deze start voor Meeuwen aanstaande zaterdag 31 mei in Papendrecht, op het sportpark Oostpolder aan de Parkweg 7. De wedstrijd begint om 15.00 uur.

Jij komt toch ook Meeuwen supporteren in Papendrecht!