De Veerse derby werd gespeeld bij uitstekend voetbalweer. Meeuwen deed dat vanaf plaats 5 op de ranglijst en Serooskerke stond op de 8ste stek. Het puntenverschil was 12 (36 vs 24). Daarom was het Meeuwen aan zijn stand verplicht deze pot te winnen. De grasmat lag er netjes bij. Veel supporters kwamen erop af: voor de voetbal en/of het LENTEFEEST dat na afloop losbrak in de kantine. Meeuwen kampte, zoals elke ploeg, met ‘zieken.’ Menno ontbrak, net als Pim en de al eerder, wegens blessures, langdurig afwezigen (Delano, Robin en Sven). Jammer, maar goed: ‘De één zijn dood is de ander zijn brood.’ Ook Seroos miste een half elftal aan geblesseerden. Kansen dus voor de invallers om het ‘visitekaartje’ af te geven.
De eerste helft was van beide kanten matig
Het balletje naar dezelfde kleur spelen was al te veel gevraagd. Er ging dus veel mis en het publiek kwam niet aan zijn trekken. Beide ploegen kregen mogelijkheden. De Meeuwen was het gevaarlijkst voor de goal en het kreeg de bal in de 11e minuut miraculeus in de goal. En het had daarna ook nog een tweede kunnen maken, die er in deze helft niet kwam! Serooskerke domineerde na het eerste kwartier, waarin Meeuwen de betere ploeg was. Uiteindelijk pakte Meeuwen het weer over, zodat de ploeg met de 1-0 voorsprong de rust in ging.
Bijzonderheden eerste helft
11 Scherp ingedraaide corner van Jaygani met de openingsgoal van nestor/aanvoerder Vincenzo. Een bijzondere goal, want hij scoorde met het achterhoofd
22 Link schot Seroos vanaf de zijkant. De bal gaat over.
27 Slechte inspeelpass Meeuwen, Serooskerke neemt over. De bal loopt voorlangs.
39 Schot Meeuwen van buiten de zestien. Naast.
43 Jordan wordt vrijgespeeld in de 16 links van de goal. De keeper houdt hem in twee instanties yan een doelpunt af.
De Meeuwen komt los in de tweede helft!
De Meeuwen wisselde in de rust tactisch. Linksback Finn ruimde het veld voor Gennaro, die als valse rechtsbuiten kwam te spelen. En daardoor kwam Serooskerke onder druk te staan. En dat deed de wedstrijd kantelen. Meeuwen schoot als een raket uit het startblok. En zette met een aantal fraaie aanvallen Serooskerke onder druk. Aanval na aanval golfde richting het Seroosdoel. En dat leidde in 5 minuten tot drie 100% kansen, die er niet ingingen. De Serooskeeper speelde daarbij de hoofdrol, want hij hield alles (nog) tegen. Meeuwen was heer en meester tot de 60ste minuut. Jaygani scoorde de bevrijdende 2-0 door een fraaie bal op de slof te nemen en die binnen te schieten. Onhoudbaar voor de keeper. Daar bleef het bij. Meeuwen vond het welletjes en Serooskerke probeerde de eindstand wat dragelijker te maken. Onze verdediging stond geen goal meer toe.
Dankzij een veel betere tweede helft kon Meeuwen de overwinning binnen slepen. De ploeg kreeg een vracht aan kansen, waarvan er helaas maar één benut werd. Dat was jammer, maar de veerkracht van de ploeg was prettig. De Meeuwen was de minst slechte ploeg van deze middag. Beide ploegen hadden de nodige blessures.
Bijzonderheden tweede helft
46 Voorzet van Marc die bij Jaygani uitkomt, hij controleert de bal en schiet. De keeper tikt de bal over de lat.
48 Tweede kans op de 2-0 Gennaro raakt de bal in vrije positie niet vol met het hoofd waardoor deze naast gaat.
49 Mooi schot Marc in vrije positie die door de keeper wordt gered. De bal verdwijnt naast het doel.
55 Link schot van Jordan die door de keeper wordt gerede ten koste van een corner.
58 Jaygani lanceert een vliegend schot vanaf rechts. Keeper kan er nog net bij met de vingertoppen.
58 Serooskerke krijgt eindelijk een schietkans. De inzet wo voor Marc redt gepakt door Jesse.
59 Jaygani neemt de bal op de slof. Onhoudbaar voor de keeper. 2-0.
65 Gennaro kopt op doel, maar de keeper brengt redding.
79 Gennaro kopt over uit een voorzet vanaf links.
80. Wessel en Nino komen in het veld.
88 Seroos schiet de bal voorlangs het Meeuwendoel.
90+ Sem volleert bal naast en over.
Een nuttige en noodzakelijke winstpartij voor Meeuwen. De ploeg houdt hiermee de hoop voor de tweede periode van de nacompetitie. Meeuwen steeg naar de vierde plek op de ranglijst. RCS won afgetekend uit tegen SSV ’65 met 1-5. De tegenstander van volgende week schiet dus met scherp.












































































