Meeuwen 1 won vanmiddag de wedstrijd tegen het RCS van oud-meeuwentrainer Michel Leonhart met 3-1. In een wedstrijd met twee gezichten na een 0-1 ruststand werden de punten op Zoutelande gehouden. Na de overwinning van vorige week in en op Axel dus een prima herstart van de competitie na de winterstop.
In de basisopstelling van het Meeuwen van trainer Daan Eikenhout ontbreken door blessures nog steeds de bekende gezichten van Sven Baas, Robin Dek en Delano Langezaal. Vanwege vakantie begon Maas Boogaard op de bank.
De eerste helft
In de eerste helft leek Meeuwen na een paar minuten heel erg goed weg te komen toen Jordan een harde tackle inzette op zijn directe tegenstander. Scheidsrechter Deurloo floot direct, nam afstand van de situatie en daarmee ook bedenktijd en menig meeuwensupporter vreesde dat Meeuwen al snel met tien man zou komen te staan. Groot was de opluchting en verbazing dan ook dat de scheidsrechter slechts een vrije trap gaf aan RCS. Met deze meevaller op zak ging de wedstrijd voort en golfde het spel heen en weer. RCS verzuimde in de beginfase de 0-1 te maken en Jaygani had het geluk niet aan zijn zijde toen hij twee maal van relatief korte afstand mocht aanleggen. Vervolgens was het de keeper van RCS die een prachtig schot in de verre hoek van Menno op even fraaie wijze wist te pareren.
Het was RCS dat op voorsprong kwam door een wereldgoal van Nicky van Merrienboer. Waar een enkele huidig Meeuwen 1 speler en diverse andere spelers uit het roemruchte verleden van Meeuwen 1 en lagere elftallen dit soort voorzetten op de tennisbaan, in de vijver of in de tuin van Jan Brasser wist te torpederen deed de speler van RCS het enige juiste: van een meter of 20 mocht hij -ongelofelijk ongehinderd, dat wel- uithalen en knalde de bal onhoudbaar in de bovenhoek. Gelukkig stond er een VEO camera om de wedstrijdbeelden op te nemen en was de x-verslaggever van RCS wakker. Zoekt u deze wereldgoal alstublieft nog eens op via genoemd social media kanaal of in het wedstrijdverslag van deze wedstrijd op pzc.nl.
Met een 0-1 ruststand zochten beide ploegen de kleedkamer op.
De tweede helft
In de tweede helft besloot de leidsman uit een ander vaatje te tappen dan in de eerste helft. Waar in de eerste helft het standaard gemopper over een wel of niet gegeven corner of ingooi met een glimlach werd afgedaan was dit in de tweede helft wel anders. Helaas voor RCS werden zij al snel de dupe van de ommezwaai van de scheidsrechter: na vijf minuten werd een overtreding van Thomas de Rijke bestraft met een gele kaart. Toen hij bij het weglopen kennelijk ook nog een opmerking maakte toonde de scheidsrechter hem direct zijn tweede gele kaart en mocht hij gaan douchen. Een breekpunt in de wedstrijd want hierna was het enkel nog Meeuwen wat de klok sloeg en was het wachten op de gelijkmaker en meer. En die vielen ook.
Eerst was het Mark te Kiefte die de 1-1 liet aantekenen, en diezelfde speler adresseerde een steenharde voorzet op het hoofd van RCS-invaller Vjeko Krezo die op een halve meter van de doellijn zijn hoofd niet op tijd kon intrekken en daarmee tamelijk ongelukkig voor de 2-1 voor de Meeuwen zorgde. Mark te Kiefte dus als voorlopige man-of-the-match, u weet wel: de man die in de jaren onder de huidige trainer van RCS een bijzondere band met hem opbouwde. Steevast een wisselbeurt tussen de 60e en 70e minuut -hoe goed hij ook speelde- en in de minuten in het veld door Michel Leonhart minimaal 14 keer verbaal naar voren en naar achteren gebulderd. Wat zullen deze 2 momenten voor Mark extra lekker hebben gesmaakt.
De wedstrijd was overigens gespeeld. RCS had nog drie uur door kunnen voetballen maar met 10 tegen 11 kwamen ze niet meer gevaarlijk in de buurt van Jesse op de meeuwengoal. Nadat de scheidsrechter nog een aantal gele kaarten had uitgedeeld waarvan de meesten onnavolgbaar -naar verluid werd een van de gele kaarten gegeven aan een speler die zijn hand opstak en ‘hey’ riep naar zijn vrouw en kind die langs de lijn stonden- was het slotakkoord aan Maas Boogaard die een voorzet van Pim Francke in de korte hoek knap tot doelpunt wist te promoveren. Eind goed al goed: 3-1 voor de Meeuwen. Ook na de wedstrijd was er geen ruimte om de scheidsrechter te bedanken en te complimenteren want de leider van RCS die dat toch probeerde werd getrakteerd op een rode prent. Het was een goede dag voor de KNVB.