GPC Vlissingen 1 | 0 - 6 (0 - 1) | De Meeuwen 1 |
|
Datum: Zaterdag, 15 maart 2025 Aanvang: 15:00 Waar: Sportpark GPC |
|
15 maart 2025
Op deze erg frisse zaterdagnamiddag bond Meeuwen om 15.00 uur de strijd aan tegen het Vlissingse GPC. Het Rad van Avontuur en de muziekinstallatie van het bandje stonden klaar voor de gezellige afterparty. Aan de ambiance ontbrak het niet. Niets dat de feestvreugde kon verstoren, want GPC is een reuze gezellige vereniging. We komen er dus graag.
Een mooie en zeer verdiende overwinning voor Meeuwen
Na een gelijk opgaande eerste helft die op een hobbelig grasveld werd afgewerkt, sloot Meeuwen af met een 0-1voorsprong. In de tweede helft verpulverde het ontketende Meeuwenteam het povere GPC. Vijf doelpunten kreeg die ploeg in die helft om de oren, De eindstand werd dus 0-6. Deze ´Walk in de Park´ zagen de vele aanwezige Meeuwenaanhangers niet aankomen. En die stand was niet geflatteerd. Een eindstand die vermoedelijk niemand voor mogelijk had gehouden, want na 40 minuten voetbal stond het nog 0-0.
De eerst helft ging gelijk op.
Deze helft was pover. Veel kansen waren er niet en de verdedigingen hadden het goed voor elkaar. Meeuwen lanceerde in het begin van de eerste helft een aantal aanvallen over veel schijven. Maar tot de eindfase, schot op doel of bal in het mandje, kwam het niet. GPC verdedigde stevig en ging vol voor de counter met hun fysiek sterke spits. Duidelijk werd dat je die ploeg niet in de wedstrijd moet laten komen, en dus niet moet laten voetballen. GPC gooide zijn ziel en zaligheid in het duel en dat gaf lichamelijk ongemak bij enkele spelers, waaronder Maas en Jordan. Ook Meeuwen liet zich niet onbetuigd, zo lichtte Gennaro zijn tegenstander pootje, op een plek waar GPC dacht een penalty te mogen nemen. De scheidsrechter van dienst weerstond de smeekbedes en liet lekker door voetballen. Van ‘gemauw’ van spelers moest hij niets hebben. Dan kon je op de donderpreek rekenen. Pas in minuut 20 was er een schot op het Meeuwendoel. Jesse was paraat. In de 23ste minuut schoot GPC net naast. De wedstrijd kabbelde rustig door, zonder al teveel bijzonderheden. En het zag er naar uit dat de eerste helft afgesloten werd met de brilstand. Dat was echter beneden de waard gerekend. Uit een corner van Delano kwam Meeuwen vlak voor rust op voorsprong. De hoog ingebrachte bal kwam op het voorhoofd van Robin terecht, die de bal naar de grond kopte. De lange keeper strekte zich nog, maar was te laat (0-1). Meeuwen zakte daarna in waardoor GPC meer ruimte kreeg. Met ‘het zaalvoetbal op het veld’ kwam GPC niet verder. De kansen waren op de vingers van een hand te tellen. Zo eindigde de eerste helft met de gewenste voorsprong. GPC moest dus komen in de tweede helft, en dat zou ruimte voor de Meeuwenploeg geven.
De tweede helft schoot Meeuwen met scherp
De tweede helft was al gestart. Terwijl uw verslaggever de(laat geserveerde) koffie nog snel naar binnen werkte en zich uit de drukke kantine moest zien te wurmen. Aan het gejuich te horen, was er wat aan de hand. En jawel hoor, je zult het zien: Meeuwen had een kickstart á la Max Verstappen. De stand bleek inmiddels opgevoerd te zijn van 0-1 naar 0-3 binnen luttele minuten. Allereerst was het de ingevallen Menno (Robin ging er uit in de rust) die de bal vanaf een meter of 20 hard en zuiver het doel in poeierde (0-2). Een prachtige goal, waarop Menno patent op heeft. Kort daarna, speelde Sven zich vrij en schoot de bal met links in de korte hoek binnen (0-3). GPC wist niet wat het overkwam en liep achter de feiten aan. Meeuwen had de bal en voerde de druk op. De 0-4 liet even op zich wachten, maar kwam via Marc, die op fraaie wijze een combinatie en steekpass met Menno en Maas afrondde (0-4). Sven heeft kennelijk een oogje op de Meeuwen-topscoordersbokaal, want de 0-5 kwam van hem. Vanaf de linker zijkant kon hij vrij opstomen en de bal hard maar zuiver naast de GPC-goalie in het doel schieten. Daarna werd het prijs schieten en wilde iedereen nog wel een goaltje op zijn conto bijschrijven. Schoten van Menno gingen over of werden gepareerd door de keeper. De ingevallen Siep de Buck miste net de rebound op het schot van Menno dat terugkwam van de keeper. De laatste goal van de middag werd ingeleid door Siep die vanaf rechts voorzette op Pim die de bal, omringd door GPC’ers, aannam en met rechts afwerkte (0-6). Erger werd het niet voor GPC.
Conclusies
Meeuwen speelde een uitstekende tweede helft en bouwde aan vertrouwen. Er stond een ploeg die bereid was voor elkaar te werken. De veldinvulling was prima en het tactisch concept klopte. De verdediging gaf niets weg en er kon kwalitatief en aanvallend gewisseld worden. Meeuwen lijkt dus klaar te zijn voor de beslissende fase van de competitie. Daar zijn wat ‘klippen’ te nemen, om te beginnen met FC Axel dat aanstaande zaterdag naar Zoutelande komt. Die ploeg is ook in vorm. De winst van VCK op Dauwendaele is prettig en maakt de competitie spannend. Meeuwen staat op vier punten van de beide koplopers en kan misschien toch een rol spelen in de strijd om het kampioenschap. 29 Maart komt VCK op bezoek en daarna weten we meer.
Heb je de wedstrijd gemist?
Dan zijn er natuurlijk de foto’s nog: